Pécs Fő teréről, a Széchenyi tér szépségeiről készítettem egy kis összefoglalót sok-sok képpel:

A vakokra és gyengénlátókra is gondolt a város vezetése mikor a teret újjáépítették, hogy mindenki részese lehessen Pécs gyönyörű Fő terének.
Weöres Sándor szobra állítása körül sok felhajtás volt, a kedélyek nem teljesen csillapodtak le a mai napig sem, de vitathatatlan, hogy pályájának fontos állomását jelentette a pécsi Városi Könyvtár megszervezése és vezetése.
Számos költeménye született Pécsett.
A nándorfehérvári hős, Hunyadi János halálának és a diadal 500. évfordulójára emlékezve állították fel 1956-ban a téren Hunyadi lovasszobrát.
A végleges helye körül viták alakultak ki, mert miként is mutat leginkább egy lovasszobor? Természetesen, ha oldalról nézzük.
A tér nyugati oldalát a korábbi Takarékpénztár épülete díszíti, mely a Megyeháznak ad otthont. Ékességei a Zsolnay kerámia képek, melyeken a takarékosság szimbólumait fedezhetjük fel a 3. emeleti ablakközökben, továbbá a tető részt is a Zsolnay gyárnak köszönhetjük.
A Széchenyi tér közepén a pestisjárvány áldozatainak emlékére és a város hálájának jeléül, hogy megszabadulhatott a pestistől, épült a Szentháromság szobor.
A Városháza erkélyére pillantva időről-időre mini-koncerteknek lehetnek szem- és fültanúi a járókelők, miközben a közgyűlésnek is helyt ad.
Pécs egyik leghíresebb szökőkútja a Zsolnay-kút. Díszítőeleme, a bikafej szintén a város szimbólumává vált - a Dzsámi és a TV-torony mellett.
Pécs városát németül Fünfkirchen-nek, latinul Quinque Ecclesiae-nek, vagyis Öt toronynak nevezik. Ezért is szerepel a Zsolnay-emblémán az 5 torony jelképe.
A valamikor impozáns szálloda, a Nádor Szálló ma már kiállításoknak és időszakos rendezvényeknek ad helyet.
A pécsi Széchenyi tér:
Gina jelentkezett Pécsről
Ha tetszett a blog, kövess minket a Women Public Life facebook oldalán:
Kattints a linkre és likeold az oldalunkat: https://www.facebook.com/WoPoLife